БібліотекаХристиянство: віровчення та традиціїПраці Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Том 4. Статті. Промови

Патріарх Філарет. Статті. Промови. Том 4. — К.: Видання Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, 2002. — 584 с.

У четвертому томі праць Святійшого Патріарха Філарета вміщено його наукові статті, виступи, доповіді, тлумачення окремих євангельських подій. Їх неповторність і багатогранність полягає в тому, що вони написані високою церковно-богословською мовою.

Створені в період державного атеїзму, який не був сприятливим для розвитку Православної Церкви, ці праці донині не втратили своєї актуальності, оскільки, вступивши в XXI століття і третє тисячоліття, ми залишилися віч-на-віч з тією самою проблемою миру на планеті. Не можна тут обійти увагою й актуальних проблем Вселенського Православ’я, міжправославного діалогу, що поставали і широко висвітлювались у комюніке різних міжнародних конференцій і форумів, які упорядкував митрополит Київський і Галицький, Екзарх всієї України Філарет (нині Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України).

Редакція

Статті