«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
Відповідь Патріарха Філарета на цинічно лукаве звернення Патріарха Московського Кирила.
Молімося за Україну!

Колядки та щедрівки

«Різдво». Сучасна київська ікона

Традиції українського Різдва можна назвати одними з найбагатших у світі. У них віддзеркалено здобутки понад 5-тисячолітньої культури, музичне та змістовне розмаїття співів вражає, а кількості колядок і щедрівок неможливо злічити. У кожному українському селі створено десятки й сотні оригінальних різдвяних пісень, оскільки від Різдва до Водохреща (з вечора 6 до 19 січня за н. ст.) — Україна співала неперервно.

Кожному періодові цього дванадцятиденного свята — «коляди» або «святок» — відповідають свої співи: з 6 січня (на Свят-Вечір) після вечірньої Служби розпочинають колядки; 13 січня (день пам’яті прп. Меланії Римлянки) до них приєднуються щедрівки з дієвою особою «Меланочкою», «Маланкою»; з вечора 13 січня починають співати щедрівки; на Йордан або Водохреща — свято Хрещення Господнього — співають йорданські пісні. Колядки ж не припиняють лунати протягом усього святкування. Водохреща формально завершує коляду, але ця календарна межа невзмозі зупинити торжество небесного співу: відлуння колядок і щедрівок ще довго звучить на вулицях та в оселях — аж до Стрітення.

У цій колекції колядки та щедрівки звучать у виконанні найкращих українських хорів. Ви можете прослухати чи записати собі ці твори. Єдине прохання: зверніть увагу на композиторів, на виконавців (хор чи солістів) і диригентів — це люди, які подарували нам цю божественну красу, люди, за якими стоїть доля нашого народу, нашої високої культури, і їх варто знати, їх імена слід називати тим, хто нічого не знає про них.

Цей розділ Медіа-книги українського співу подано скоріш задля змісту; з нього можна перейти лише на окремі композиції. Завітайте в розділи Композитори, Диригенти та Виконавці — і Ви відкриєте для себе дивовижний світ! Унікальність нашої Медіа-книги саме в тому, що вона об’єднує тих, хто виплекав неперевершену українську хорову культуру. Зі сторінок окремих композиторів, диригентів і виконавців значно зручніше слухати музику — є можливість прослухати поспіль усі твори, опубліковані на сторінці.
Знайомтеся з різними розділами Медіа-книги — не пошкодуєте!

Колядки

Пісні на «Маланочки»

Щедрівки

Йорданські пісні

Інші твори

Пошук

Сторінки

Важливе

Останні відгуки

Канали RSS