Пісні

Український народ називають найспівочішим у світі. Попри різні діалекти та неймовірне мелодичне розмаїття, наш народ об’єднує єдина мова (одна з найдавніших, найбагатших і наймилозвучніших мов) та унікальна співочість.

Іще в середині минулого століття кожне українське село, не спустошене голодомором 1932–33 рр., вражало переселенців росіян і білорусів невмовкним співом — співали, йдучи в поле; співали, вертаючись; співали, пораючись у справах. Увечері співало ВСЕ СЕЛО: у різних кутках лунали хори, змагаючись у майстерності, красі та силі голосів. Донеччина, Луганщина, Одещина й Херсонщина співали, як і говорили, тоді також українською, і саме тому з тих країв вийшло багато видатних митців, навчених у найвищій народній «академії».

Наша національна пісня, пройшовши 5-тисячолітній шлях, супроводжуючи українців від народження й до кончини, увібрала все багатство, усі глибини української культури. Її потрібно не слухати, а дослухатися до неї, вчитися і вчити на цьому співі дітей, збагачуватися нашими піснями. Бо що більше ми будемо долучатися до спадщини нашого народу, то міцніше матимемо коріння, то потужніше зростатимемо вгору.

У цьому розділі Ви зможете послухати народні пісні в обробках відомих і невідомих композиторів, у виконанні найкращих українських хорів. Просимо Вас у разі використання цих творів неодмінно називати авторів обробок і виконавців (хори, диригентів, солістів).

Цей розділ Медіа-книги українського співу подано скоріш задля змісту; з нього можна перейти лише на окремі композиції. Завітайте в розділи Композитори, Диригенти та Виконавці — і Ви відкриєте для себе дивовижний світ! Унікальність нашої Медіа-книги саме в тому, що вона об’єднує тих, хто виплекав неперевершену українську хорову культуру. Зі сторінок окремих композиторів, диригентів і виконавців значно зручніше слухати музику — є можливість прослухати поспіль усі твори, опубліковані на сторінці.
Знайомтеся з різними розділами Медіа-книги — не пошкодуєте!

Народні пісні

Авторські твори