«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 

Яків Яциневич

Яциневич Яків Михайлович (1869, м. Біла Церква, Київщина — 1945, Краснодарський край, Росія). Компози­тор, хоровий диригент, фолькло­рист.

На жаль, попри зовсім неве­ликий проміжок часу, який відділяє нас від років життя й діяльності Яциневича, спадщи­на композитора досі повністю не віднайдена, а біографія його приховує чимало таємниць. Подібна доля спіткала багатьох представників української інтелігенції на початку минулого століття, котрі потрапили під безжальний прес тоталітарного режиму.

Життя Якова Яциневича до жовтневого перевороту 1917 року було повністю пов’яза­не з церквою: після навчання у Софійській духовній школі та Київській духовній академії, його призначають регентом кращого на той час хору Михайлівського собору.

У післяреволюційні роки Яциневич бере активну участь у створенні Української Пра­вославної Автокефальної Церкви, на честь якої пише свій найвидатніший твір — прек­расну «Літургію».

Але колесо більшовистського режиму вже почало свої репресивні оберти: у власній домівці було вбито Миколу Леонтовича, по­мер від тифу Кирило Стеценко, тільки таким чином уникнувши розправи. Врятувався тільки Олександр Кошиць, мандруючи зі сво­єю капелою славною ходою країнами Європи та Америки, тільки у мріях повертаючись до рідної батьківщини України. Талант, знання та досвід Яциневича були непотрібні більшовистському пролеткульту, бо композитор не був виразником його ідей. Тому він переби­вався різними роботами — від сільського вчителя до викладача музики в самодіяльних гуртках з постійною зміною мешкання — спо­чатку по селах Київщини, згодом на Східній Україні. А наприкінці життя Яциневич був висланий на Кавказ до Адигейської автоном­ної республіки. Останнім місцем його роботи — стала охорона колгоспного саду у далекому Краснодарському краї, де він і помер.

Яків Яциневич — славний син свого на­роду. Він передав нам і наступним поколін­ням своє вистраждане послання, яке так орга­нічно вписується в український музичний іконостас тисячолітньої історії.

Микола Гобдич

Яків Яциневич, «Літургія святого Іоанна Златоустого»

  1. Велика єктенія 5:23
  2. Благослови, душе моя, Господа. Мала єктенія 4:23
  3. Єдинородний Сину. Мала єктенія 4:02
  4. У Царстві Твоїм 2:59
  5. Прийдіть, поклонімось 1:12
  6. Святий Боже 3:39
  7. Алилуя 3:14
  8. Потрійна єктенія 3:54
  9. Херувимська пісня 3:42
  10. Благальна єктенія 4:40
  11. Отця і Сина 0:57
  12. Милість миру Тобі співаємо 4:30
  13. Достойно є 3:50
  14. Отче наш 4:23
  15. Єдин Свят 1:00
  16. Благословенний 0:40
  17. Ми бачили Світ істинний 0:56
  18. Нехай повні будуть 1:40
  19. Єктенія подяки 3:03
  20. Нехай буде благословенне 2:01
  21. Слава Отцю і Сину 1:20
  22. Многоліття 1:23

Загальний час звучання 62:55

Камерний хор Київ

Камерний хор «Київ» заснований у груд­ні 1990 року. Артисти хору — професійні співа­ки, випускники консерваторій та музичних університетів України. Керівник хору — Микола Гобдич, здобув освіту в Київській кон­серваторії імені П. І. Чайковського. За п’ятнадцять років своєї діяльності Камерний хор «Київ» провів близько тисячі концертів на сценах 19-ти країн світу. Співав у Карнегі-Холі (Нью-Йорк), Вестон Холі (Торонто), Концертному залі Бі-Бі-Сі (Лондон), Нотр-Дам’ах Франції, Концерт-Гібау (Амстердам), концертному залі Тіволі (Копенгаген), філармонії Берлі­на та ін.

Камерний хор «Київ» — переможець чоти­рьох європейських хорових конкурсів, учас­ник близько двадцяти міжнародних музичних фестивалів різних напрямків. Вийшли в світ 26 компакт-дисків із записами національної та за­рубіжної музики, більшість яких записано вперше.


Камерний хор «Київ»

Диригент — Микола Гобдич
Голос за диякона (бас) — о. Тарас (Мудрак)
Голос за священика (тенор) — Петро Білецький
Читець Апостола — Микола Гобдич (№7)
Звукорежисер — Андрій Мокрицький
Літературний редактор — Ліна Мокрицька
Координатор проекту — Таїсія Юр“єва

Обкладинка — репродукція картини Юрія Химича «Весна». Видубичі. Вид із заходу. 1992. Гуаш («Пам’ятки архітектури у творчості Юрія Химича» Produced by N. Yaresko and I. Figlus. Київ, 1999)

Запис здійснено в Успенському Соборі Києво-Печерської Лаври (лютий 2006 р.) СКК–32–1 «Kyiv Choir Productions» Київ, Україна, 2006 р.

Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору