Медіа-книга

Українські композитори

Українські композитори — унікальне явище у світовій музичній культурі.

Найперше тому, що майже всі наші видатні музиканти були митцями не світськими, а духовними. I хоч писали світські твори, що за майстерністю та змістовністю не поступаються світовим шедеврам, ця творчість була для них другорядною. Вони створили цілий пласт духовного хорового мистецтва, неперевершеного у красі й досконалості. Це досягнення, безумовно, — плід понад тисячолітньої християнської культури найбільшої (за кількістю храмів і парафій) православної країни. Українські генії були нащадками найспівочішої нації, що чисельністю пісень, колядок і кантів перевершує всі народи світу.

У цьому розділі Ви зможете послухати твори багатьох із цих композиторів у виконанні найкращих українських хорів. Однак просимо Вас у разі використання цих піснеспівів неодмінно називати авторів і виконавців (хори, диригентів, солістів).

Будемо вдячні всім, хто допоможе нам у формуванні сторінок наших композиторів, надсилаючи професійні, цікаві, талановиті статті, фотографії чи інші матеріали.

14 відгуків
до «Українські композитори»
  1. Markian Lazurko коментує:

Чи хтось має інформацію про композиторку Вікторію Нитку (Виктория Нитка)? Не недавно почув ЇЇ «Вітре буйний» у виконанні хору Благовість. Хотілося би ці ноти одержати.

2. галина коментує:

Добрий Вам день! Давно сюди до Вас заходжу. Серед композиторів,про яких Ви пишете, хотілось би бачити і Лева Туркевича та його сестру, першу професійну українську жінку-композитора Стефанію Туркевич-Лукіянович (Лісовську). Не є музикознавцем. Не знаю, чи писали вони духовні твори, а якщо писали, не можу професійно оцінити вартість цих творів та дотримання канону, проте дуже хотілось би бачити нові та призабуті імена на Вашому чудовому сайті.
    Галина

• Редакція Нашої Парафії коментує:

Христос воскрес! Шановна Галино, дякуємо Вам за нове ім’я! Але поки вставити його не можемо, бо не знайшли ані нот, ані творів у виконанні відомих хорів, а наша «Медіа-книга» передбачає не лише розповідь про композитора, але й відтворення його музики. Можливо, пізніше знайдуться його твори.

3. володимир коментує:

Доброго дня! Мене звуть Володимир Томілін. Я — менеджер молодої та талановитої української композиторки Тетяни Яшвілі. Нещодавно відбулася світова прем’єра її Літургії у виконанні відомого хорового ансамблю «Покров». Прошу добавити Тетяну у Ваш список композиторів. Усю необхідну інформацію — фото, лінки та ноти — готовий Вам переслати поштою. Напишіть, будь ласка, Вашу адресу, куди можна це відіслати та до кого звернутися. Бажаю усього найкращого! Мій мейл — 4431323@gmail.com.

4. Олексій коментує:

А Микола Сільванський — це український композитор?

5. Степан Шишка коментує:

Слава Ісусу Христу!

Вдячний за Ваш сайт. Тут дійсний скарб. Цікаво мені чи у Вас є доступ до нотів Літургії Валерія Кікти?

Валерій Кікта мені найбільш відомий за «Фрески Софіївські» (https://youtu.be/EW2h6i-co70) та за «Володимира Хрестителя», але недавно довідався що в нього також літургія. Можна послухати тут: http://classical-music-online.net/en/production/21470 (реєстрація безкоштовна)

Був би дуже вдячний за ноти, або посилання на ноти його літургії.

Дякую заздалегідь.

Степан

• Редакція Нашої Парафії коментує:

Слава навіки Богу Святому! На жаль, не знаємо такого композитора. Щиро дякуємо Вам за інформацію, шановний пане Степане!

6. Олександра коментує:

А де Петро Iлькович Чайковский? Вiн теж наш. Батьки вихiдцi з Украiни. Не могла в украiнцiв народитись росiйська дитина. Петро Iлькович Чайка, його справжнє iм’я. Вiн теж має тут бути!

• Дмитро коментує:

«З приводу росiйських чи українських рис творчостi П. I. Чайковського музикознавцi мають рiзнi, iнодi протилежнi думки. Проте нам близькi мiркування генiального диригента, композитора й мистецтвознавця, обдарованого винятковою музичною iнтуїцiєю, Олександра Кошиця, який неодноразово наголошував на росiйському характерi музики Чайковського, зокрема його розробок українських мелодiй /Головащенко М. I. Феномен Олександра Кошиця. — К.: Музична Україна, 2007: О. Кошиць. Спогади про Миколу Вiталiйовича Лисенка, с. 451–452; Перший український звуковий фiльм «Наталка Полтавка», с. 420–421/» (тут).

7. Олександра коментує:

Ви самi себе чуєте, пане Дмитре! «Російська музика українських розробок». Привіт О. Кошицю. Боже, як це все гидко!

• Дмитро коментує:

Ні, не «російська музика українських розробок», а російський характер розробок українських мелодій. Взагалі, краще прочитайте про це в Кошиця. «Не борщ, а щі».

ps. Привіт передам, дякую :)

• Дмитро коментує:

До речі, в нашій нотозбірні є один твір Чайковського; будуть іще, напевно. Та й про його походження ми знали, звісно .)

А ще ми «критично ставимося», скажімо, до музики Панченка, хоч прізвище в нього й українське :)

• Олександра коментує:

Тодi, не все втрачено. Боляче читати у вikiпедii за видатних украiнцiв, яких Кремль зробив росiянами. Тому така реакцiя. А книжку, якщо ii знайду в iнетi, прочитаю, дякую. А твiр обовязково зараз прослухаю. Успiхiв вам, Дмитре!

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>