Христос воскрес! Воскресне Україна!
Просимо всіх посилено молитися за Україну.

Українські композитори

Українські композитори — унікальне явище у світовій музичній культурі.

Найперше тому, що майже всі наші видатні музиканти були митцями не світськими, а духовними. I хоч писали світські твори, що за майстерністю та змістовністю не поступаються світовим шедеврам, ця творчість була для них другорядною. Вони створили цілий пласт духовного хорового мистецтва, неперевершеного у красі й досконалості. Це досягнення, безумовно, — плід понад тисячолітньої християнської культури найбільшої (за кількістю храмів і парафій) православної країни. Українські генії були нащадками найспівочішої нації, що чисельністю пісень, колядок і кантів перевершує всі народи світу.

У цьому розділі Ви зможете послухати твори багатьох із цих композиторів у виконанні найкращих українських хорів. Однак просимо Вас у разі використання цих піснеспівів неодмінно називати авторів і виконавців (хори, диригентів, солістів).

Будемо вдячні всім, хто допоможе нам у формуванні сторінок наших композиторів, надсилаючи професійні, цікаві, талановиті статті, фотографії чи інші матеріали.

1 відгук
до «Українські композитори»
  1. Markian Lazurko коментує:

Чи хтось має інформацію про композиторку Вікторію Нитку (Виктория Нитка)? Не недавно почув ЇЇ «Вітре буйний» у виконанні хору Благовість. Хотілося би ці ноти одержати.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>