БібліотекаСвятоотцівські твориСвятитель Григорій Богослов — Повне зібрання творіньВірші богословські. Вірші історичні. Епітафії. Надписання

86. Настановлення для самого себе

За допомогою сьогодення здобувай світ великий, без зусиль нехтуючи все тутешнє, як одне уподібнення вищому видовищу! Підкорися Слову, Яке заради тебе стало плоттю (див.: Ін. 1, 14). Що ж каже Слово? 5. «Вставайте, підемо звідси» (Ін. 14, 31)! Для того прийшов Я сюди, щоб переселити тебе в гарнеє, скинутого гріхом». Так повеліває Бог; поспішаймо, як окрилені. [Підготуй себе якомога швидше для неба, окриливши Словом дорогоцінну душу. Не залишай при собі нічого зайвого, але скинь із себе всяку тяжкість суєтного життя і тутешніх бід!] 1.

1. Виділений дужками фрагмент перекладу ТСО відсутній в тексті цього твору в Міня, але є фрагментом іншого віршованого твору — «На своє віддалення» (кн. ІІ, розд. І, див. строфи 10-20). — Ред. []