БібліотекаСвятоотцівські твориСвятитель Григорій Богослов — Повне зібрання творіньВірші богословські. Вірші історичні. Епітафії. Надписання

85. Умовляння [до самого себе], про звернення до Бога

Як міг демон віддалити тебе настільки від Христа, спіймати твій язик, і слух, і зір, о нещасна душе? Де ти блукаєш поза лагідним Світлом, що хвилюється бажаннями і неспокійними турботами, 5. тремтячи від однієї тіні страху, служачи звабам, засихаючи і розтоплюючись у поривах киплячого гніву? Не віддавайся, душе, кружлянням мінливого розуму, але і не забувай свого життя, коли наближаєшся до плоті, до прихованих і явних плотських вад! 10. Нехай в земному світі збурюється все жорстокими життєвими бурями; нехай тут час, як шашками, грає всім: і красою, і доброю славою, і багатством, і могутністю, і непостійним щастям! А я міцно тримаючись за Христа, ніколи не покину надії, що побачу сяяння, яке воєдино з’єднане в Тройці, 15. коли надбання великого Бога, що тепер змішалося із плоттю, а раніше образ Божий, вступить в єднання з небесним.

25. О я, нещасний! Що буде зі мною? Чи можу я уникнути пороків, укривши життя у глибинах або в хмарах? Кажуть, що є країна, де немає ні звірів, ні хвороб; о якби знайшлося де місце свобідне від гріха, щоб мені туди втекти! На суші сховався інший від бурхливого моря, інший врятувався під щитом від списа, 30. і під дахом будинку — від холодного снігу. А гріх всебічний — широке і неминуче царство. Ілля на вогняній колісниці зійшов на небо. Мойсей уник колись долі дітовбивці-мучителя. Безневинний Іона врятувався від безвісної смерті в китовому череві. 5. Даниїл врятований від звірів, а отроки — від полум’я. Але як мені визволитися від гріха? Ти спасай мене, Царю мій Христе!