БібліотекаСвяте ПисьмоБіблія --- переклад митрополита Іларіона (Івана Огієнка)

До Тита

Бут. Вих. Лев. Чис. Втор.
Нав. Суд. Рут. 1 Сам. 2 Сам. 1 Цар. 2 Цар. 1 Хр. 2 Хр. Езд. Неем. Ест.
Йов. Пс. Притч. Еккл. Пісн.
Іс. Єр. Плач. Єз.
Дан. Ос. Йоіл. Ам. Овд. Йона. Мих. Наум. Ав. Соф. Ог. Зах. Мал.
Мт. Мк. Лк. Ів. Дії.
Рим. 1 Кор. 2 Кор. Гал. Еф. Флп. Кол. 1 Сол. 2 Сол. 1 Тим. 2 Тим. Тит. Фил. Євр.
Як. 1 Пет. 2 Пет. 1 Ів. 2 Ів. 3 Ів. Юд.
Об.

Глава:  1  2   3

Глава 1

1 Павло, раб Божий, а апостол Ісуса Христа, по вірі вибраних Божих і пізнанні правди, що за благочестям,
    2 в надії вічного життя, яке обіцяв був від вічних часів необманливий Бог,
    3 і часу свого з’явив Слово Своє в проповіданні, що доручене було мені з наказу Спасителя нашого Бога,
    4 до Тита, щирого сина за спільною вірою: благодать, милість та мир від Бога Отця й Христа Ісуса, Спасителя нашого!
    5 Я для того тебе полишив був у Кріті, щоб ти впорядкував недокінчене та пресвітерів настановив по містах, як тобі я звелів,
    6 коли хто бездоганний, муж єдиної дружини, має вірних дітей, недокорених за блуд або неслухняність.
    7 Бо єпископ мусить бути бездоганний, як Божий доморядник, не самолюбний, не гнівливий, не п’яниця, не заводіяка, не корисливий,
    8 але гостинний до приходнів, добролюбець, поміркований, справедливий, побожний, стриманий,
    9 що тримається вірного слова згідно з наукою, щоб мав силу й навчати в здоровій науці, і переконувати противних.
    10 Багато бо є неслухняних, марнословців, зводників, особливо ж з обрізаних,
    11 їм треба уста затуляти: вони цілі доми баламутять, навчаючи, чого не належить, для зиску брудного.
    12 Сказав один з них, їхній власний пророк: Крітяни завжди брехливі, люті звірі, черевані ліниві!…
    13 Це свідоцтво правдиве. Ради цієї причини докоряй їм суворо, щоб у вірі здорові були,
    14 і на юдейські байки не вважали, ані на накази людей, що від правди відвертаються.
    15 Для чистих все чисте, а для занечищених та для невірних не чисте ніщо, але занечистилися і розум їхній, і сумління.
    16 Вони твердять, немов знають Бога, але відкидаються вчинками, бувши бридкі й неслухняні, і до всякого доброго діла нездатні.

Глава 2

1 А ти говори, що відповідає здоровій науці.
    2 Щоб старі чоловіки тверезі були, поважні, помірковані, здорові у вірі, у любові, у терпеливості.
    3 Щоб старі жінки в своїм стані так само були, як належить святим, не обмовниці, не віддані п’янству, навчали добра,
    4 щоб навчали жінок молодих любити своїх чоловіків, любити дітей,
    5 щоб були помірковані, чисті, господарні, добрі, слухняні своїм чоловікам, щоб не зневажалося Боже Слово.
    6 Так само благай юнаків, щоб були помірковані.
    7 У всім сам себе подавай за зразка добрих діл, у навчанні непорушеність, повагу,
    8 слово здорове, неосудливе, щоб противник був засоромлений, не мавши нічого лихого казати про нас.
    9 Раби щоб корилися панам своїм, щоб догоджали, не перечили,
    10 не крали, але виявляли всяку добру вірність, щоб у всьому вони прикрашали науку Спасителя нашого Бога.
    11 Бо з’явилася Божа благодать, що спасає всіх людей,
    12 і навчає нас, щоб ми, відцуравшись безбожности та світських пожадливостей, жили помірковано та праведно, і побожно в теперішнім віці,
    13 і чекали блаженної надії та з’явлення слави великого Бога й Спаса нашого Христа Ісуса,
    14 що Самого Себе дав за нас, щоб нас визволити від усякого беззаконства та очистити Собі людей вибраних, у добрих ділах запопадливих.
    15 Оце говори та нагадуй, та з усяким наказом картай. Хай тобою ніхто не погордує!

Глава 3

1 Нагадуй їм, щоб слухали влади верховної та корилися їй, і до всякого доброго діла готові були,
    2 щоб не зневажали нікого, щоб були не сварливі, а тихі, виявляючи повну лагідність усім людям.
    3 Бо колись були й ми нерозсудні, неслухняні, зведені, служили різним пожадливостям та розкошам, жили в злобі та в заздрощах, бридкими були, ненавиділи один одного.
    4 А коли з’явилась благодать та людинолюбство Спасителя, нашого Бога,
    5 Він нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим,
    6 Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого,
    7 щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя.
    8 Вірне слово, і я хочу, щоб ти і про це впевняв, щоб ті, хто ввірував у Бога, дбали про добрі діла пильнувати. Для людей оце добре й корисне!
    9 Вистерігайсь нерозумних змагань, і родоводів, і спорів, і суперечок про Закон, бо вони некорисні й марні.
    10 Людини єретика, по першім та другім наставленні, відрікайся,
    11 знавши, що зіпсувся такий та грішить, і він сам себе засудив.
    12 Як пришлю я до тебе Артема або Тихика, поквапся прибути до мене в Нікополь, бо думаю там перезимувати.
    13 Законника Зину та Аполлоса вишли квапливо вперед, щоб для них не забракло нічого.
    14 Нехай же навчаються й наші дбати про добрі діла при конечних потребах, щоб безплодні вони не були.
    15 Вітають тебе всі, хто зо мною. Вітай тих, хто любить нас у вірі. Благодать з вами всіма! Амінь.