«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
Медіа-книгаУкраїнські композитори

Олександр Кошиць

(1875–1944)

Геніальний український хоровий диригент, видатний композитор, науковець і музичний діяч, один з фундаторів української професійної музичної школи. О. Кошиць ознайомив світову громадськість з українською піснею та духовною музикою, що їх він пропагував у гастрольних подорожах.

Разом із М. Леонтовичем та К. Стеценком О. Кошиць активно працював у галузі церковної музики, збагачуючи церковний репертуар мелодіями сільських дяківських наспівів. Духовно-музична спадщина Кошиця на сьогодні є найбільшою за обсягом. Крім того, він започаткував, разом із П. Маценком, наукове вивчення феномену українського релігійного співу.

На початку 20-х років XX ст. Кошиць багато працював як хоровий диригент та організатор музичної справи у молодій Україні. Саме в цей період з’явився видатний духовно-музичний цикл композитора — «Літургія св. Іоанна Золотоуста» та десять українських релігійних кантів. Усі інші духовні твори композитора створено пізніше в еміграції.

О. Кошиць походив із священицької родини, дістав повну духовну освіту: вчився в духовній школі, згодом — у Київській духовній семінарії та Київській духовній академїї, де він керував студентським хором, який невдовзі став одним із найкращих хорових колективів Києва. Після закінчення навчання Кощиць часто виконував зі своїми хорами духовні пісні, готував спеціальні тематичні програми зі старовинних та сучасних релігійних співів.

Духовна музика композитора приваблює надзвичайною звуковою колористикою. Працюючи з хором, він видобував з людських голосів найтонші нюанси, вражаючи слухачів красою й мелодійністю людських голосів, широтою динамічного діапазону та переконливістю інтерпретації. Саме звукова колористика залишається неперевершеним досягненням цього митця.

У духовній спадщині композитора є твори видатного художнього рівня («Догмати знаменного розспіву»). У 20-ті роки він створив один із найзначущих своїх хорових циклів — «Літургію св. Іоанна Золотоуста». в якій присутні кращі риси його музичного письма, що згодом характеризуватимуть усю його музичну творчість.

М. Юрченко,
«Духовна музика укр. композиторів 20-х років ХХ ст.»
Ред. М. Юрченко, 2004р.

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору