БібліотекаСвятоотцівські твориСвятитель Григорій Богослов — Повне зібрання творіньВірші богословські. Вірші історичні. Епітафії. Надписання

8. На заздрісників

8. На заздрісників 1

Тройце, спасай мене, і знову звертаюся [я до Тебе,] Тройце! Адже Тебе явно проміняли на заздрість. Народ, закони, трапеза, кафедри, престоли, слова — істинних догматів захисники. 5. Як же це? Що ж це? І куди ріки Бога мого — наймогутнішого Духа, чужий народ виховуючи прекрасно, плоть потім розтоплюючи багатьма подвигами, витекли? Плескайте глядачі, померли і той, хто поливає, і ті, хто жадають слова. Якщо ж когось з них повернеш мені, Христе мій, то велике повернеш, якщо ж ні, то і за те Тобі дякую.

1. Вірші № 8 та 9 перекладені російською мовою для цього видання за PG. Т. 37. Соl. 1025-1026. — Ред. []