БібліотекаСвятоотцівські твориСвятитель Григорій Богослов — Повне зібрання творіньВірші богословські. Вірші історичні. Епітафії. Надписання

63. Плач до Христа

Жаль мені, Христе мій, знову прийшов до мене змій. Жаль мені! прийшов до мене, дуже зляканого. Жаль мені! я спожив із цього дерева пізнання. Жаль мені! Заздрість запевнила мене, що мені завидують. 5. Богом не став я — і викинутий з місця насолоди. Пригаси трохи, о меч, паляче твоє полум’я і знову прийми мене під покров райських дерев, як розбійника, який зійшов туди із Христом з хресного дерева!