БібліотекаСвятоотцівські твориСвятитель Григорій Богослов — Повне зібрання творіньВірші богословські. Вірші історичні. Епітафії. Надписання

55. Відраза від диявола і заклик до Христа

Біжи від мого серця, підступний! Біжи скоріше, біжи від моїх членів, біжи від мого життя, злодій, змій, вогонь, веліар, гріх, смерть, безодня, дракон, звір, ніч, засідка, сказ, змішання, заздрісник, людиновбивця! Ти, згубник, 5. і моїм отцям на згубу наслав споживу гріха і смерті. Христос Цар велить тобі бігти на широту морську, або на стрімчаки, або в стадо свиней, як колись негідному легіону (див.: Мк. 5, 9). Віддалися ж, 10. або скину тебе хрестом, перед яким усе тремтить. Я ношу хрест на своєму тілі. Хрест в моїй ході; хрест у моєму серці; хрест — моя слава. Невже не припиниш, злотворний, будувати мені підступ? Будеш спрямовувати погляд не на стромовини, не на Содом, не на натовпи безбожних, 15. які розсікли велике Божество, а на мою сивину, на моє серце? Безперестанно ти очорнюєш мене похмурими думками, ні Бога, ні Жертви не тремтячий ворог! Цей розум був голосним проповідником Тройці, 20. а тепер бачить перед собою кінець. Не оскверняй же мене ти, нечистота! Щоб мені чистому зустріти чисті небесні Світила, коли їхні осяяння упадуть на моє життя. До вас здіймаю руки, прийміть мене! Прощай, світе, прощай, великотрудний, і пощади тих, які будуть після мене!