БібліотекаСвятоотцівські твориСвятитель Григорій Богослов — Повне зібрання творіньВірші богословські. Вірші історичні. Епітафії. Надписання

2. Юліану

Той же пророк наводнив спраглу землю дощем, який зв’язав її 1. А інший із вод визволив цілий світ 2. Інший допомагав у хворобах, інший рятував від ворогів, інший їжею з неба годував великий народ 3. 5. Тобі ж, іменитий Юліане, вклав Бог у руки спочатку ваги правосуддя, а тепер ваги для вирівнювання податків — ваги неухильні, неоманливі, вірні, славетні. Але й ти, доблесний муже, пощади моїх бідних, пощади своїм пером тих, кого виснажила хвороба, пожираючи в них бідну плоть, пощади — 10. і будеш вписаний у небесну книгу. Бог ушановує людину тою ж мірою, якою самі відмірюємо тут людям. Подай допомогу смертному, бо всі ми маємо смертне тіло. Лазар біля твоїх дверей: дай йому чужі крихти. 15. І Христос став людиною, коли накладали податки. Ушануй перепис, сучасний Христу. Ушануй матір свою, цю годувальницю убогих, цю благочестиву кров. Ушануй дім, який уміє благоволити до стражденних членів. Ушануй, друже, і моє багатство, 20. яке охоче приніс я в дар і все віддав убогим, бажаючи стати хрестоносцем. Пристань є спільне надбання мореплавців, і ця частина майна є спільна допомога нужденним. Тут моє майно, а твоє перо. О, якби нам обом одержати рівну винагороду за годування убогих! Нехай напише так цар! 25. Тебе наділив великий Бог багатьма дарами, які дані не багатьом, хто на землі живе. Ти походиш від священної крові, маєш дар слова, багатство, майно, прекрасну зовнішність, ти свідомий в тому, щоб звершувати суд за авзонськими законами. Однак найбільше прославиш себе, 30. якщо подаси Божу руку цим непохованим мерцям.

1. Ілля. — Ред. []
  2. Ной. — Ред. []