«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаСвятоотцівські твориАпостольські мужі

Послання священномученика Ігнатія Богоносця, до тралійців




Глава:  1  2   3   4   5   6   7   8   9   10  11  12   13  

Ігнатій Богоносець, возлюблений Богом Отцем Ісуса Христа, святій Тралійській, в Азії, Церкві, вибраній і богодостойній, яка насолоджується миром у плоті і крові, і стражданні Ісуса Христа — надії нашої, коли воскреснемо за образом Його, — посилає своє привітання в повноті, за образом апостольським, і бажає пребагато радіти.

Глава 1

Через єпископа Полівія мені стали відомі ваші достоїнства

Дізнався я, що ви зі всією постійністю тримаєте непорочний і згідний (злагоджений. — О. М.) образ думок не тільки в зовнішній поведінці, але це є природною вашою властивістю. Це відкрив мені ваш єпископ Полівій, який із волі Бога Ісуса Христа був у Смирні і так утішив мене — в’язня ради Ісуса Христа, що в особі його я бачив всю вашу спільноту. Тому, прийнявши від нього вашу ради Бога прихильність до мене, я знайшов, здавалося, судячи з того, як дізнався про вас, що ви наслідувачі Богу.

Глава 2

Покоряйтеся єпископу, пресвітерам і дияконам

Бо коли ви покоряєтеся єпископу як Ісусу Христу, тоді, мені здається, ви живете і не за людським звичаєм, а за образом Ісуса Христа, Який помер за вас, щоб ви, увірувавши в Його смерть, уникли смерті. Тому необхідно, як ви і поступаєте, нічого не робити без єпископа. Покоряйтеся також і пресвітерству як апостолам Ісуса Христа — надії вашої, в Якому дай Боже жити нам. І дияконам, служителям таїнств Ісуса Христа, всі повинні всіляко догоджати, бо вони не служителі їжі і пиття, але слуги Церкви Божої, тому і їм потрібно берегтися від нарікань, як від вогню.

Глава 3

Шануйте дияконів, єпископа і пресвітерів

Всі шануйте дияконів як заповідь Ісуса Христа, а єпископа — як Ісуса Христа, Сина Бога Отця, пресвітерів — як зібрання Боже, як сонм апостолів. Без них немає Церкви. Я впевнений, що так думаєте і ви самі. Бо приклад вашої любові я отримав і маю при собі у вашому єпископі, у якого сама зовнішність досить повчальна, а лагідність сповнена сили. Думаю, що самі невіруючі поважають його, бо і їм подобається те, як я не шкодую себе. Але невже, отримавши можливість писати до вас, я прийшов до тієї думки, щоб мені, засудженому, повелівати вам, подібно до апостола?

Глава 4

Я маю потребу в смиренні

Багато розумію я про Бога, але смиряю себе, щоб не загинути від марнославства. В даний час ще більше мені необхідно остерігатися і не слухати тих, що хвалять мене, бо, хвалячи мене, вони наносять рани. Я бажаю страждати, але не знаю, чи достойний. Ревності в мені багато хто не бачить, а вона сильно бере мене. Тому потрібна мені лагідність 1, якою позбавляється влади князь віку цього.

Глава 5

Я не викладу вам возвишених учень!

Невже я не можу написати вам про небесне? Але побоююся, щоб вам, ще немовлятам, не завдати шкоди і, простіть мене, щоб ви, не будучи в змозі вмістити, не обтяжилися, бо і я, хоча знаходжуся в узах і можу розуміти небесне і ступені ангелів, і чини начальств, але при всьому тому я ще недосконалий ученик. Багато чого ще не вистачає нам, щоб бути довершеними в Бозі.

Глава 6

Віддаляйтеся від отрути єретиків

Отже, прошу вас не я, але любов Ісуса Христа, насичуйтеся однією християнською їжею, а від чужої рослини, яка є єрессю, відвертайтеся. До отрути свого учення єретики домішують Ісуса Христа, чим здобувають до себе довіру, але вони подають смертоносну отруту в підсолодженому вині. Той, хто не знає, охоче приймає її, і разом зі згубним задоволенням приймає смерть.

Глава 7

Бережіться єретиків

Тому бережіться таких людей. А це вдасться вам, якщо не будете гордитися (в рос пер. «надмеваться») і відділятися від Бога Ісуса Христа і єпископа, і апостольських заповідей. Хто усередині вівтаря, той чистий, а хто поза ним, той нечистий, тобто хто робить що-небудь без єпископа, пресвітерства і диякона, той нечистий совістю.

Глава 8

Проти підступів диявола
зміцнюйтеся лагідністю, вірою і любов’ю

Не те, щоб знав я що-небудь подібне серед вас, але застерігаю вас, мої возлюблені, передбачаючи підступи диявольські. Тому, стяжавши лагідність, утвердіть себе взаємно у вірі, яка є плоттю Господа, і в любові, яка є кров’ю Ісуса Христа. Ніхто із вас нехай не має нічого проти ближнього свого. Не давайте підстав язичникам, щоб із-за небагатьох безрозсудних не була хулена вся благочестива громада. Бо «горе тому, через кого марно і в кому-небудь ім’я Моє зганьбиться (в рос. пер. «хулиться»)».

Глава 9

Не слухайте тих, що відкидають Христа,
Який істинно народився, помер і воскрес

Тому не слухайте, коли хто буде говорити вам не про Ісуса Христа, Який вийшов з роду Давидового від Марії, істинно народився, їв і пив, істинно був засуджений при Понтії Пилаті, істинно був розіп’ятий і помер задля небесних, земних і пекельних 2, Який істинно воскрес із мертвих, оскільки Його воскресив Отець Його, Який подібним чином воскресить і нас, віруючих в Ісуса Христа, бо без Нього ми не маємо істинного життя.

Глава 10

Якщо Христос страждав не істинно,
то я марно ношу узи

А якщо інші, як деякі безбожники, тобто невіруючі, говорять, що Він страждав тільки примарно, — самі вони примара, — то навіщо ж я в узах? Навіщо я полум’яно бажаю боротися зі звірами? Навіщо я марно вмираю? Значить, я говорю неправду про Господа?

Глава 11

Тікайте від смертоносних паростків 3 єретиків

Отже, тікайте від злих паростків, що приносять смертоносний плід: хто вкусить від нього, той негайно вмирає. Бо єретики не насадження Отця. Якби вони були ними, то були б віттям хреста, і їхній плід був би нетлінний. Ним (хрестом. — О. М.) у стражданні Своєму Ісус Христос призиває до себе нас як членів Своїх. Голова не може народитися окремо без членів; і Бог обіцяє нам єднання, яким є Сам Він.

Глава 12

Перебувайте в єднанні й любові

Вітаю вас зі Смирни разом з тими, що знаходяться при мені, Церквами Божими, які утішили мене у всьому тілесно і духовно. Узи мої, які ношу ради Ісуса Христа, бажаючи прийти до Бога, благають вас: перебувайте у згоді вашій і взаємній молитві. Кожному з вас, особливо ж пресвітерам, належить покоїти (оточувати спокоєм, берегти. — О. М.) єпископа на честь Отця, Ісуса Христа й апостолів. Послухайтеся мене з любов’ю, благаю вас, щоб я, який написав це, не був свідком проти вас. І за мене моліться, бо маю потребу при милосерді Божому і у вашій любові, щоб мені удостоїтися отримати належний мені жереб, до якого прагну, і не виявитися відкинутим. 4

Глава 13

Моліться за Церкву Сирійську

Вітає вас любов смирнян і ефесян. Поминайте в своїх молитвах і Церкву Сирійську, ім’я якої я недостойний носити, будучи самим останнім у ній. Зміцнюйтеся у Христі Ісусі і будьте покірні єпископу як заповіді Божій, так само і пресвітерству. І всі любіть один одного нероздільним серцем. Очищайте дух мій не тільки тепер, але і тоді, коли я прийду до Бога. Я ще в небезпеці. Але вірний Отець в Ісусі Христі, щоб виконати моє і ваше прохання. О, коли б ви виявилися безпорочними в Ньому!

Переклад Олександра МИРОНЧУКА

  1. В рос. пер. «кротость» []
  2. В рос. пер. «преисподних» []
  3. В рос. пер. «произрастений» []
  4. В рос. пер. «отверженным» []

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору