«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаСвятоотцівські твориАпостольські мужі

Послання священномученика Ігнатія Богоносця, до Полікарпа Смирнського




Глава:  1  2   3   4   5   6   7   8  

Ігнатій Богоносець Полікарпу, єпископу Церкви Смирнської, краще ж — тому, який перебуває під єпископством Бога Отця і Господа Ісуса Христа, бажає пребагато радіти.

Глава 1

Похвала і настанови

Поважаючи твоє благочестя, утверджене немов би на непорушному камені, я переповнений вдячності до Бога, що удостоївся бачити непорочне твоє лице (тобто при перебуванні Ігнатія у Смирні на шляху до Риму. — О. М.), яким бажав би завжди насолоджуватися у Бозі. Благаю тебе благодаттю, якою зодягнений ти: прискорюй свій біг і благай всіх, щоб спаслися. Бережи своє місце (тобто єпископський сан) зі всякою ретельністю — плотською і духовною. Дбай про єднання, краще за яке немає нічого. Будь поблажливим (в рос пер. «снисходи») до всіх, як і до тебе Господь. До всіх май терпіння в любові, як ти і поступаєш. Перебувай в безперестанних молитвах. Проси більшого розуміння, ніж яке маєш. Бодрствуй, стяжавши невсипущий дух. Говори з кожним, як допоможе Бог. Носи немочі всіх, як довершений подвижник. Де більше праці, там більше і здобутків.

Глава 2

Продовження настанов

Якщо любиш тільки добрих учеників, ще немає тобі за це благодаті; краще поганих упокорюй лагідністю. Не всяка рана лікується одним і тим же пластирем. Гострі болі утішай прохолоджуючими примочками. У всьому будь мудрий, як змія, і незлобивий, як голуб. Для того ти разом і тілесний, і духовний, щоб ласкаво приймав і те, що являється тобі зовні, але молися, щоб тобі було відкрито і сокровенне, щоб не мати ні в чому недостатку, а, навпаки, з достатком володіти всяким даруванням. Як керманичам потрібні вітри або охопленому бурею пристань, так теперішньому часу потрібний ти для того, щоб досягнути Бога. Будь же пильним як подвижник Божий. Нагородою буде нетління і життя вічне, в якій і сам ти упевнений. У всьому запорукою тобі я і мої узи, які ти возлюбив.

Глава 3

Продовження

Люди, які здаються достойними довіри, а тим часом учать іншому, не повинні бентежити тебе. Стій твердо, як ковадло, на якому б’ють. Великому борцю властиво приймати удари і перемагати. Особливо ж для Бога ми повинні все терпіти, щоб і Сам Він нас терпів. Будь ще усерднішим, ніж ти є тепер. Вникай в обставини часу. Очікуй Того, Хто вищий за час, — передчасного (в рос. пер. «безвременного»), невидимого, але Який для нас став видимим; неосяжного (неоглядного. — О. М., в рос. пер. «неосязаемого»), безстрасного, але Який для нас піддався стражданню, все ради нас перетерпів.

Глава 4

Продовження

Вдови не повинні бути зневаженими. Після Господа ти будь їхнім опікуном. Нічого не повинне бути без твоєї волі; але і ти нічого не роби без волі Божої, чого, втім, ти і не робиш. Стій твердо! Зібрання нехай бувають частіше. Скликай всіх до одного. Рабів і рабинь не зневажай, але і вони нехай не гордяться (в рос. пер. «надменяются»), навпаки, нехай у славу Божу ще більше поневолять себе, щоб отримати їм від Бога кращу свободу. Нехай не домагаються отримати свободу спільно (в рос. пер. «на общий счет»), щоб не стати їм рабами пристрасті.

Глава 5

До чого єпископ повинен наставляти подружжя,
безшлюбних і тих, що вступають шлюб

Уникай хитрувань, а більше бесідуй про наступні речі. Сестер моїх повчай, щоб вони любили Господа і були задоволені своїми співжителями за плоттю і за духом. Так само і браттям моїм заповідай іменем Ісуса Христа, щоб вони любили співжительниць своїх, як Господь Церкву. Хто може на честь Господа плоті перебувати в чистоті, нехай перебуває без марнославності. Якщо ж стане марнославитися, то загинув; а якщо буде шанувати себе більше, ніж єпископа, то пропав повністю. А ті, які одружуються і виходять заміж, повинні вступати в союз зі згоди єпископа, щоб шлюб був у Господі, а не за похіттю. Нехай все буде у славу Божу.

Глава 6

Обов’язки християнської пастви

Слухайте єпископа, щоб і Бог слухав вас. Я — жертва за тих, які покоряються єпископу, пресвітерам і дияконам. І нехай частка моя в Бозі буде однакова з ними. Разом подвизайтеся, разом звершуйте свій шлях, разом терпіть, разом заспокоюйтеся, разом вставайте як Божі домобудівники і домочадці, і слуги. Благодогоджайте Тому, для Кого ви воїнствуєте, від Кого і отримуєте утримання. Нехай ніхто з вас не буде перебіжчиком. Хрещення нехай залишається з вами, як щит; віра — як шолом; любов — як копіє; терпіння — як повне озброєння. Внеском вашим нехай будуть діла ваші, щоб потім отримати вам належний вам прибуток. Отже, будьте довготерпеливими один до одного з лагідністю, як і Бог (довготерпеливий) до вас. Завжди бажав би я бути з вами.

Глава 7

Відправте посла до антиохійських християн
з нагоди відновлення миру

Оскільки мені стало відомим, що Церква Антиохійська в Сирії за молитвами вашими насолоджується миром, то і я, в Божій безпечальності, став благодушнішим, тільки б прийти мені до Бога через страждання, щоб у воскресінні явитися мені вашим учеником. Тобі, богоблаженнійший Полікарпе, потрібно скликати боголіпнійшу раду і вибрати яку-небудь особливо вам люб’язну і усердну людину, яка могла б назватися Божим послом; йому доручити, щоб, відправившись до Сирії, він прославив там неослабну любов вашу для слави Божої. Християнин не має над собою влади — він належить Богу. А це діло — Боже і ваше, коли ви виконаєте його. Бо я упевнений в благодаті Божій, що ми готові на всяке добре діло Боже. Тому, знаючи вашу згоду з істиною, я і запропонував вам повчання в короткому посланні.

Глава 8

Нехай і інші Церкви відправлять до Антиохії послів
або листи. Вітання

Оскільки я унаслідок раптового із волі начальства відплиття із Троади до Неаполя не міг написати до всіх Церков, то до найближчих Церков напишеш ти як той, що знає волю Божу, щоб і вони зробили те ж саме. Хто може, послали б посланців, а інші відправили б листи через посланих тобою, щоб прославитися вам безсмертним ділом, як ти і достойний того. Вітаю всіх поіменно і дружину Епітропа зі всім її домом і дітьми. Вітаю возлюбленого мого Аттала. Вітаю того, хто удостоїться бути відправленим до Сирії. Нехай буде завжди благодать з ним і з Полікарпом, який посилає його! Бажаю вам завжди зміцнюватися в Бозі нашому, Ісусі Христі. Перебувайте через Нього в єднанні з Богом і єпископом. Вітаю Алкія, жадане мені ім’я. Зміцнюйтеся в Господі.

Переклад Олександра МИРОНЧУКА

Можете використовувати такі теґи: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Будь ласка, не коментуйте з доменів mail.ru, yandex.ua/yandex.ru тощо. Ви не будете отримувати сповіщення про відповіді на відгуки. Не користуйтеся послугами країни-окупанта.


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору