БібліотекаСвяте ПисьмоНовий Завіт. Херсон, 1919 (переклад Пилипа Морачевського, Пантелеймона Куліша, Івана Пулюя)

Посланнє святого Апостола Павла до Тита

Текст Нового Завіту перекладу Пилипа Морачевського розпізнано за виданням «Новий Завіт Господа нашого Іисуса Христа українською мовою. — Херсон. Видання кооперативного товариства «Українська Книгарня», — 1919».

Електронна форма тексту поширюється на умовах ліцензії «Attribution-ShareAlike 3.0 Unported». Посилання на електронне джерело (цю сторінку) обов’язкове.

© Наша Парафія

Глава:  1  2  3

Глава 1

Павел, раб Божий, Апостол же Іисуса Христа, по вірі вибраних Божих і зрозумінню правди, що по благочестю,

2. в надіі вічного життя, котре обітував Бог, що не обманює, перед вічними часами,

3. Явив же часу свого слово Своє проповіданнєм, котре мені поручено по повелінню Спасителя нашого Бога:

4. Титу, правдивому синові по спільній вірі: Благодать, милость, мир од Бога Отця і Господа Іисуса Христа, Спаса нашого.

5. На те зоставив я тебе в Криті, щоб остальне довів до ладу і настановив по всіх городах пресвитерів, як я тобі повелів.

6. Коли хто непорочен, однієі жінки муж, має вірних дітей, недокорених за розврат, або непокірних.

7. Треба бо єпископові без пороку бути, яко Божому доморядникові, щоб не собі годив, не був гнівливий, не пьяниця, не сварливий, не жадний поганого надбання,

8. А був гостинний, любив добре, (у всьому) мірний праведний, преподобний, вдержливий,

9. Щоб державсь вірного слова по науці, щоб умів і напоминати здоровою наукою і докоряти противних.

10. Багато бо непокорних, марномовців і обманщиків найбільше ж котрі з обрізання.

11. Ім треба уста позатуляти; вони всі доми розвертають, навчаючи чого не треба, ради скверного надбання.

12. Сказав же один про іх, власний іх стихотворець: Критяне завсіди брехуни, люті звіри, черева ліниві.

13. Вірне се свідченнє. З сієі ж то причини докоряй іх нещадно, щоб здорові були в вірі,

14. Не вважаючи на Іудейські байки, ні на заповіді людей, що одвертаються од правди.

15. Все чисте чистим; опоганеним же та невірним ніщо не чисте, а опоганився і розум іх і совість.

16. Визнають, що знають Бога, а ділами одрікаються, бувши гидкими і непокірними і до всякого діла доброго неспосібними.

Глава 2

Ти ж говори, що личить здоровій науці:

2. Старики щоб були тверезі, чесні, мірні, здорові вірою, любовью, терніннєм;

3. Старі жінки так само щоб убирались як годиться святим, (були) не осудливі, не підневолені великому пьянству і навчали добра,

4. Щоб доводили до розуму молодших любити чоловіків, жалувати дітей,

5. Щоб були мірними, чистими, господарними, добрими, корились своім чоловікам, щоб слово Боже не зневажалось.

6. Молодіж так само напоминай, знати міру.

7. У всьому ж сам себе подаючи за взір, добрих діл, у науці цілость, поважність,

8. Слово здорове, недокорене, щоб осоромився противник, не маючи нічого казати про нас докірно.

9. Слуги своім панам щоб корились, у всьому догоджали, не відказуючи,

10. Не крали, а показували всяку добру віру, щоб науку Спасителя нашого Бога украшували у всьому.

11. Явилась бо благодать Божа спасительна всім людям,

12. Навчаючи нас, щоб відцуравшись нечестя і мирських похотей, розумно і праведно і благочестно жили ми в нинішньому віці,

13. Ждучи блаженного вповання і явлення слави великого Бога і Спаса нашого Іисуса Христа,

14. Котрий оддав себе самого за нас, щоб збавити нас од усякого беззаконня й очистити собі людей вибраних, ревнителів добрих діл.

15. Се говори, напоминай, і докоряй з усяким повеліннєм. Нехай ніхто тобою не гордує.

Глава 3

Нагадуй ім, щоб начальства і власти слухали і корились, і до всякого доброго діла були готові,

2. Щоб нікого не хулили, не були сварливі, а тихі, показуючи всяку лагідність до всіх людей.

3. Були бо колись і ми нерозумні, непокірні, і зведені слуги похотям та всяким роскошам, живучи в злобі та зависті, гидкими бувши та ненавидячи один одного.

4. Як же явилась благость і чоловіколюбіє Спаса нашого Бога,

5. Не з діл праведних, що ми робили, а по своій милости спас нас купеллю новорождення і обновлення Духа Святого,

6. Котрого вилив на нас щедро через Іисуса Христа, Спасителя нашого,

7. Щоб оправдившись благодаттю Його, зробились ми наслідниками по надіі життя вічного.

8. Вірне слово, і хочу, щоб про се ти впевняв, щоб котрі увірували в Бога старались пильнувати добрих діл. Добре воно і користне людям.

9. Дурного ж змагання, та родоводів, та спорів, та сварок про закон цурайся: бо вони не на користь і марні.

10. Єретика чоловіка після першого і другого напомину, покинь,

11. Знаючи, що такий розвертається і грішить, осудивши сам себе.

12. Як пришлю Артема до тебе або Тихика, постарайсь прийти до мене в Никополь: там бо надумавсь я зазимувати.

13. Зину законника та Аполлоса старанно випровадь, щоб ні в чому не мали недостатку.

14. Нехай і наші вчаться пильнувати добрих діл для конечних потріб, щоб не були без овощу,

15. Вітають тебе усі що зо мною. Вітай хто любить нас у вірі. Благодать з усіма вами. Амінь.