БібліотекаПубліцистика

Євген Гуцало — Ментальність орди

Публіцистичний цикл Євгена Гуцала, названий за однією зі статей «Ментальність орди», складають стат­ті, що друкувалися впродовж 1993–1995 років у газеті «Літературна Україна». За них авторові посмертно присуджено Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка.

До нинішнього, другого і доповненого, видання «Ментальності орди» додано дві статті, що не ввійшли до попереднього видання. Це «Всяка хурда-мурда, або ж Чи Стамбул — столиця Росії?» та «Остання неза­вершена стаття Євгена Гуцала».

Об’єднання їх в одному циклі цілком виправда­не, тематично всі вони становлять цілісність, бо присвячені деконструкції культу російського народу, три­валий час нав’язуваного українцям.

Редактор-упорядник
Леся Воронина