БібліотекаКультура, наука

Партесні концерти XVII-XVIII ст. з Київської колекції

Нотне видання «Партесні концерти XVII-XVIII ст. з Київської колекції» (Українською та англійською мовами) / Упорядкування, розшифровка, зведення в партитуру, наукова редакція, вступна стаття та коментарі Н. О. Герасимової-Персидської, спецредакція та підготовка до друку Є. В. Ігнатенко. — К.: Музична Україна, 2006. — 340 с.

Видання «Партесні концерти XVII-XVIII ст. з Київської колекції» повертає до мистецького життя цілий ряд рукописних пам’яток — хорових творів XVII-XVIII ст., які зберігаються в Інституті рукопису національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Збірник продовжує ряд публікацій української хорової музики, започаткований виданнями «Партесний концерт» (К., 1976), «Микола Дилецький. Хорові твори» (К., 1981) та «Українські партесні мотети початку XVIII ст. з югославських зібрань» (К., 1991). Київська колекція партесних рукописів з бібліотек Софійського собору та Києво-Печерської лаври відбиває репертуар не тільки інших церков Києва, але й всієї України та Росії, свідчить про високий професійний рівень як композиторів, так і виконавців, про потужність київської музичної школи XVII-XVIII ст.

Нотне видання «Партесні концерти XVII-XVIII ст.» репрезентує нові сторінки українського музичного бароко. До нього увійшли хорові концерти таких визначних авторів як Микола Дилецький (концерт «Прийдіте, людіє», авторство якого було нещодавно встановлене) та Василь Титов («Златокованную трубу»). Поряд з ними — твори невідомих авторів: покаянні концерти «Вік мой скончевається», «Оле, окаянная душе» для дванадцяти і п’яти голосів, «Помишляю день страшний», «Приближается душе конец», «Се лежу». Справжнім відкриттям є творчість київського композитора середини XVIII ст. Івана Домарацького. Його концерти публікуються вперше: «Прийдіте, стецемся», «Благословлю Господа», «Праотцев днесь всіх», «Благости навик», «Іже язиком ловець» (останній присвячений митрополиту київському Тимофію Щербацькому).

Видання розраховане на професійні та аматорські хорові колективи, музикознавців, широке коло шанувальників давньої української музики.

• Вступ
  • Редакторські зауваження
  • Микола Дилецький, «Придіте, людіє»
  • Василь Титов «Златокованную трубу»