БібліотекаБогослужбові книжки, церковні піснеспівиСлужебник

Благословення Колива

Себто куті або вареної пшениці,
змішаної з медом і різними с олодкими овочами оздобленої,
яку приносять до церкви на честь
і пам’ять Владичних свят і Божих святих

Якщо коливо принесене для благословення на Вечірній, то після «Нині відпускаєш» — «Трисвяте» «Отче наш», тропар, «Слава і нині» і Богородичний на глас тропаря.

Коли ж це буде на Літургії, то після Заамвонної молитви співається тропар і кондак святого Тоді, покадивши, ДИЯКОН виголошує: Господеві помолімось.

СПІВЦІ: Господи, помилуй.

СВЯЩЕНИК, ставши перед коливом, виголошує

МОЛИТВУ НА БЛАГОСЛОВЕННЯ КОЛИВА

Господи, Ти все створив словом Своїм і звелів землі родити найрізніші плоди на насолоду і поживу нам; ними Ти трьох Отроків і Даниїла, що були у Вавилоні, відживляв, показавши їх світлішими від тих, що споживали ласощі. Сам, Всеблагий Царю, і зерна ці з різними плодами благослови (знак хреста), і всіх, що їх споживають, освяти, бо принесені вони рабами Твоїми на славу Твою, на честь святого Твого (ім’я) і в пам’ять тих, що в благочестивій вірі спочили. А тим, що приоздобили це і творять пам’ять, подай, Господи, все, що вони просять для спасіння, і насолоду вічних Твоїх благ, молитвами Пречистої Владичиці нашої Богородиці й Вседіви Марії і святого (ім’я), що його пам’ять творимо, і всіх святих Твоїх.

Бо Ти все благословляєш і освячуєш, Боже наш, і Тобі славу віддаємо з Безначальним Твоїм Отцем і з Пресвятим і Благим і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні.

СПІВЦІ: Амінь.

Далі на Вечірній:

ДИЯКОН: Премудрість.

СПІВЦІ: Благослови.

СВЯЩЕНИК: Благословен Христос Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

СПІВЦІ: Амінь.

І все інше до відпусту.

Далі на Літургії:

СПІВЦІ: Амінь. Хай буде благословенне ім’я Господнє від нині і довіку.

І все інше до відпусту.

Божественна літургія Ранішосвячених Дарів | Зміст | Наука, як належить виголошувати відпусти у свята Владичні,
Богородичні і в цілому році