«Наша Парафія»

Парафія святого Архистратига Михаїла, Київ, Пирогів

 
БібліотекаХристиянство: віровчення та традиції

Війна проти ікон

Війна проти ікон
Маланяк Олег Миколайович, протоієрей

У книзі священика Олега Миколайовича Маланяка висвітлюється один із найбільш драматичних періодів в історії Візантійської імперії VIII та IX століть — іконоборство. Це була насамперед боротьба церковна, боротьба духовного характеру, тому що йшлося про подолання небезпечної єресі в усій історії Церкви. Але це була також і політична боротьба, оскільки іконоборство виникло як наслідок впливу попередніх єресей — аріянства, монофізитства, монофелітства тощо, — під негативним, антихристиянським впливом сусіднього з Візантією юдейського та мусульманського світу, який домагався ослаблення і знищення першої у світі християнської держави. На багатьох цікавих фактах автор показує перебіг війни проти ікон упродовж 117 років за правління дванадцяти візантійських імпереаторів Ісаврійської династії. Автор підкреслює велике значення для Церкви і суспільства рішень VII Вселенського церковного собору в Нікеї 787 року, який по-богословському, по-євангельському захистив необхідність святих ікон у храмах і домівках, тим самим прирікши подальший перебіг іконоборства на поразку.

Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією Середньовіччя, зокрема на студентів, аспірантів, викладачів духовних навчальних закладів, на богословів, світських істориків, візантологів.

Книга ілюстрована іконами пензля мистців різних країн і різних епох візантійського стилю, а також зображеннями Константинополя, зовнішнього та внутрішнього вигляду Константинопольського храму святої Софії — Премудрості Божої (532-537 рр.), фрагментами мозаїк цього храму. Серед графічних ілюстрацій — рисунки святинь Ранньої Церкви Христової. Автор вдячний д-ру Якову Креховецькому (Канада) за дар цих рисунків Київській Православній Богословській Академії.

©Маланяк О. М., 2011
ІSВN 978-966-560-490-7

Зміст


Пошук

Допомога ЗСУ

Сторінки

Останні відгуки

Канали RSS


Українська Церковна Архітектура














Нагору