Хто ми і де служимо

На території Музею просто неба (м. Київ, сел. Пирогів) живуть і діють три українських православних храми. У найдавнішому з них — святого Архистратига Михаїла (1600/1528? р.) — ще від березня 1990 року літургія звучить рідною мовою. Друга церква, присвячена святій мучениці Параскеві (П’ятниці) (1742 р.), відродилася до життя у 1993-му році, а третя, святителя і чудотворця Миколая Мирлікійського (1817 р.) — у 1996-му. Свого часу тут бували і молилися перший Патріарх Української Православної Церкви Мстислав та Патріарх Володимир. Неодноразово літургію у Свято-Михайлівському та П’ятницькому храмах звершував святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Усі три храми належать православній парафії святого Архистратига Михаїла Української Православної Церкви (ПЦУ). Церковна громада зібрана не лише із мешканців околишніх Пирогова чи Теремків, а й з усіх куточків Києва та околиць. Від самого заснування громади у пирогівських церквах служить митрофорний протоієрей Андрій Власенко, який від 1993-го року і донині є настоятелем парафії. З 2007-го року з ним співслужить священик Олександр Васильєв, який до того, отримавши повну богословську освіту в київській семінарії та духовній академії, 12 років працював у нас регентом.

При парафії діє недільна школа, працюють видавничо-просвітницький, прочанський та соціальний відділи, а також Рада з питань охорони культурної спадщини. Громада живе однією сім’єю, тут усі — рідні.

У храмі святого Архистратига Михаїла (літньому) богослужіння відбуваються від Сиропусної (Масляної) седмиці до початку Різдвяного посту (28 листопада): у суботи і передсвяткові дні — всенішна (17:00), у неділі та свята — літургія (10:00). У зимовий період богослужіння звершують у церкві св. Параскеви (П’ятниці) за таким же розкладом. У Свято–Миколаївському храмі богослужіння відбуваються на храмове свято — 22 травня, у день перенесення мощей святителя із Мір Лікійських у Барі, а також у перший четвер кожного місяця — о 10:00.

Щосуботи в Михайлівській та П’ятницькій церквах о 16-ій годині служать молебні з акафістами до святих покровителів парафіяльних храмів, а також до головної святині Свято-Михайлівського храму — чудотворної ікони Божої Матері «Годувальниця» (читайте передмову до Акафісту). У перший четвер кожного місяця у Свято–Миколаївському храмі відправляють молебень з акафістом святителеві Миколаю на честь чудотворно оновленого у 2006 році столітнього напрестольного Євангелія (про це чудо коротко у книзі «Похвала любові», стор. 628). Після молебня усі мають змогу прикластися до цієї святині.

Докладніше…

5 відгуків
to «Хто ми і де служимо»
  1. Володимир Могучий сказав:

Я з парафії Святого Воскресіння КП в Кліфтон Ню Джерзі, США.
    Вам велика вдячність за широкий маштаб опрацьованих нот які ми стараємось вживати в наших богослуженнях.

2. Ольга сказав:

Добрый день, отец Андрей. Как видите мы с Вами — однофамильцы и это для меня очень приятно. Недавно услышала радиопередачу с Вашим участием и мне очень понравились и ваши ответы и стиль общения. Читаю Евангелие от Матфея гл. 23. 9 об употреблении слова Отец и гл. 19.16 и 17 о слове благий. Я знаю что высших иерархов церкви называют Блаженнейший. Батюшка, объясните мне пжалуйста почему так происходит.

• Протоієрей Андрій Власенко сказав:

Шановна п. Ольго! Найкраще на цю тему поговорити за допомогою імейлу. Але якщо зовсім коротко відповісти на Ваші запитання — так склалося історично. Крім того, існує поняття титулу, відмінне від внутрішньої ознаки-характеристики людини. Також раджу ніколи не забувати, що Церква однаково шанує і свято зберігає як Святе Писання, так і Святе Передання.

3. Богдан сказав:

Добрий день. Будь ласка, внесіть зміни до сайту щодо зміни, яка відбулась дякуючи Богу, а саме – отримання автокефалії та створення Православної Церкви України.
    Дякую Вам за сайт та можливість читати та мати доступ до зібрання книг та нот на сайті.

4. Віктор сказав:

Вітання з Лонг Айленд,Ню Йорк