Камерний дівочий хор КССМШ-інтернат імені М.В. Лисенка

Камерний дівочий хор КССМШ-інтренат імені М. В. Лисенко, являє собою колектив, в якому співають дівчата віком від 9 до 17 років, які здобувають в майбутньому професію хорового диригента. Хоровий колектив виконує вітчизняну і закордонну духовну музику, обробки народних та обрядових пісень, класику і сучасність. Хоровий колектив плідно працює у дружній співпраці з іншими хоровими колективами, зокрема з хоровою капелою «Дзвіночок», приймає участь у різних заходах та творчих зустрічах.

До 75-річчя КССМШ-інтернат імені М. В. Лисенка Камерний дівочий хор випустив свій перший диск. Усе це й відображає основні напрямки творчих пошуків юного хорового колективу, яким керує Кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування НМАУ імені П. І. Чайковського Юлія Віталіївна Пучко-Колесник — дипломант другого Національного конкурсу хорових диригентів імені М. Д. Леонтовича, хормейстери колективу — магістр музичного мистецтва, пошукувач кафедри культурології НМАУ імені П. І. Чайковського Тетяна Сергіївна Даньшина та магістр музичного мистецтва, аспірант НМАУ імені П. І. Чайковського Віра Валеріївна Шевчук.

Принцип роботи нашого хорового колективу заключається в виконанні творів без супроводу інструменту і репетиції проводяться виключно під камертон. Це дає змогу нашим дівчатам відточувати майстерність в інтонуванні, що являє собою одну з найважливіших складових досконалого хорового ансамблю.

Павло Іванович Муравський для підвищення професійного співу рекомендує ряд вправ для диригента-хормейстера, які базуються на кантиленному співі на всіх штрихах, темпах, динаміках. На єдності всіх голосних звуків у єдиному академічному тембрі, та на чистоті вокальної інтонації.

Саме на ці константи спираємося і ми при роботі з нашим хоровим колективом. Оскільки камерний хор дівчат являє собою не тільки концертний колектив, який активно гастролює, а і учбовий хор.

Особливістю роботи нашого колективу є вдале поєднання теоретичної роботи під час репетицій, яку ми успішно втілюємо в життя на практиці в хоровому житті України та по за межами нашої Держави.

Камерний дівочий хор за період керуванням Юлією Пучко-Колесник став лауреатом конкурсів та учасником фестивалів таких, як:

• Лауреат І премії на конкурсі «Praga Christmas», Чехія, 2009
  • Лауреат І премії на конкурсі «IV міжнародний конкурс в місті Ріміні», Італія, 2010
  • Лауреат І премії на конкурсі «Гатчинская радуга XIV», Росія, 2011
  • Гран-прі на «ІІ Міжнародному фестиваль-конкурсі Різдвяної музики», Краків, Польща, 2011
  • Диплом І ступеня VIІІ фестивалю-конкурсу духовної пісні «Аскольдів глас». Міжнародний фестиваль «Різдвяна Прага» X International Competition Festival of Christmas Music Прага, Чехія
  • Гран-при 28 міжнародний хоровий конкурс імені Франса Шуберта, Австрія Відень, 2012
  • Міжнародний фестиваль «Музична Адріатика», м. Річотто, Італія
  • Міжнародний фестиваль «Земля детей», Санкт-Петербург, Росія
  • Міжнародний фестиваль «Музичні зустрічі», м. Київ, Україна
  • Міжнародний фестиваль «Пасхальна асамблея», м. Київ, Україна
  • Міжнародний фестиваль «Single joy», Австрія

Наш хоровий колектив весь час вдосконалює свою професійну майстерність та готується до нових звершень. Ми завжди відкриті до творчої співпраці.