Ансамбль солістів «Благовість»

Ансамбль солістів «Благовість» існує з 1992 року. Чисельність ансамблю невелика — всього 14 музикантів.

Особливість творчого методу ансамблю в тому, що кожен із співаків є і солістом, і ансамблістом, і хормейстером. Таке поєднання блискучих вокальних даних з високою професійною майстерністю дає змогу невеликій кількості співаків озвучувати найбільші концертні зали та створювати найрізнобарвнішу палітру програм — від сольних концертів окремих співаків до виконання хорових кантат і мес.

«Чудо срібного багатоголосся», «Маленька перлина великого мистецтва», «Музика, що лине від серця до серця» — відгуки преси на виступи Ансамблю не тільки в Україні, а й у США, Франції, Великобританії, Ірландії, Голландії, Польщі, Німеччині, Бельгії, Естонії, Росії. Гарний смак, вишуканість, інтелігентність — характерні риси виконавської манери Ансамблю.

Основу репертуару складає вітчизняна та світова духовна музика. Поряд з цим ансамбль має програми українських народних пісень, колядок і щедрівок, оригінальних творів сучасних українських та зарубіжних композиторів. Ансамбль брав участь у концертних постановках опер «Алкід» Д.Бортнянського, «Запорожець за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського, «На русалчин Великдень» М.Леонтовича, «Сестра Анжеліка» Дж.Пуччіні (вперше в Україні). Ансамбль «Благовість» — чи не єдиний в Україні колектив, який постійно і наполегливо пропагує (через музику) високу українську поезію, створивши цикл «Поезія в музиці» з музичних творів на слова великих українських поетів: Т.Г. Шевченка (запис унікальної програми зберігається у фондах Національного музею Т.Г.Шевченка), Л.Українки, І.Франка, А.Малишка, П.Тичини, В.Сосюри.

Ансамбль записав і видав 6 аудіо-касет (2 записані та видані у США та Франції) та 5 компакт-дисків.

Численні записи ансамблю зберігаються у фондах Національного радіо України.