Академічний камерний хор «Вінниця»

Академічний камерний хор «Вінниця» був заснований 23 листопада 1984 р. З 1993 року колектив має статус міського і працює на професійній основі. За час своєї діяльності хор отримав 6 високих нагород — Гран-Прі, став лауреатом багатьох міжнародних конкурсів та фестивалів, неодноразово представляв Україну на престижних європейських хорових конкурсах та фестивалях. Так, він є володарем Гран-Прі таких хорових конкурсів: «Могутны Божа» (Білорусь, 1994 р.), конкурс ім. Г. Димитрова (Болгарія, 1995 р.), «Південна Пальміра 95» (Одеса, Україна, 1995 р.), «Поющая Россия» (Москва, Росія, 1996 р.), міжнародного хорового конкурсу у м. Пінчув (Польща, 2006 р), «Поющий мир» (Санкт-Петербург, Росія, 2007 р.). Крім цього хор є лауреатом та дипломантом конкурсів хорової музики «Guido D’Arezzo» (Італія, 1997 р.), «FLORILEGE VOCAL DE TOURS» (Франція, 1999 р.), Jastrzębie Zdrój (Польща, 2004 р.), «Поющий мир» (Санкт-Петербург, Росія, 2006 р.).

Академічний міський камерний хор «Вінниця» визнавався одним із найкращих хорів нашої держави за підсумками звітів майстрів мистецтв та народної творчості у 1993, 1999, 2001 та 2010 рр. За цей час підготовлено та виконано близько 500 творів вітчизняної та зарубіжної класики, обробок українських народних пісень, сучасних хорових композицій.

Щорічно хор дає близько 60-ти концертів як на Вінниччині, так і у різних куточках нашої держави та за її межами.
У рамках проведення хорових асамблей М.Д.Леонтовича у 2008 році хоровим колективом було підготовлено та виконано оперу М. Леонтовича «На русалчин Великдень». За диригентським пультом був народний артист України, професор, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, маестро Мирослав Скорик. Також, з нагоди святкування Дня міста «Вінниця-2008», у супроводі симфонічного оркестру Львівської філармонії, на головній площі міста виконано кантату К. Орфа «Карміна Бурана», яку змогли почути та побачити близько 80-ти тисяч глядачів. Головним диригентом був відомий у Європі музикант, диригент, піаніст — італієць Карло Теннон. У травні 2009 року до святкування днів Європи у м. Вінниці було виконано «Симфонію № 9» Л. В. Бетховена. у листопаді 2009р. — «Німецький реквієм» Й. Брамса.

У вересні 2008 р. міському камерному хору «Вінниця» було надано статус «Академічний».